را کودکم دست وپاچلفتی لقب می گیرد؟! ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» پیشنهاد سردبیر » را کودکم دست وپاچلفتی لقب می گیرد؟!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۱۷:۱۵

 کد خبر: 20525
 55 بازدید

را کودکم دست وپاچلفتی لقب می گیرد؟!

را کودکم دست وپاچلفتی لقب می گیرد؟! (به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) عضو انجمن علمی شنوایی‌شناسی ایران جزییات و علت اینکه برخی کودکان دست پاچلفتی لقب می گیرند، را توضیح داد.   محسن احدی در گفتگو درباره سرگیجه در کودکان اظهارداشت: باید بدانید که بیماری‌های وستیبولار نه […]

را کودکم دست وپاچلفتی لقب می گیرد؟!

را کودکم دست وپاچلفتی لقب می گیرد؟!

(به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:)

عضو انجمن علمی شنوایی‌شناسی ایران جزییات و علت اینکه برخی کودکان دست پاچلفتی لقب می گیرند، را توضیح داد.

 

محسن احدی در گفتگو درباره سرگیجه در کودکان اظهارداشت: باید بدانید که بیماری‌های وستیبولار نه تنها در بزرگسالان، بلکه در کودکان نیز رخ می‌دهند و هر چند اعتقاد بر شیوع کمتر آنها در کودکان است، اما گزارشات مکرری از افزایش شیوع آنها در دوران کودکی منتشر شده و هر روز توجهات بیشتری را به خود جلب می‌کند.

وی ادامه داد: بیماری‌های وستیبولار می‌تواند موجب تاخیر رشد حرکتی کودک و مشکل بی تعادلی در وی شود بطوریکه اطرافیان، وی را کودکی دست پاچلفتی به شمار آورند.

احدی تصریح کرد: علاوه بر این، بیماری‌های وستیبولار موجب ضعف در کنترل حرکات چشم و حفظ ثبات دید می‌شوند که در نهایت منجر به مشکلات یادگیری و اختلال در خواندن این کودکان خواهد شد.

وی گفت: متاسفانه، علی رغم آگاهی روزافزونی که از بیماری‌های وستیبولار در کودکان ایجاد شده است، هنوز غربالگری این بیماری‌ها در کودکان اجرا نمی‌شود و در نتیجه، امکان انجام مداخلات درمانی و توانبخشی به موقع با دشواری روبروست.
احدی خاطرنشان کرد: آیا از احساس سرگیجه و چرخش محیط به دورتان رنج می‌برید؟ آیا حرکت دادن سر یا بلند شدن از جا باعث گیجی و منگی تان می‌شود؟ آیا دچار سرگیجه هستید یا در حفظ تعادلتان به هنگام راه رفتن دچار مشکل شده اید؟ خواندن این گفت‌وگو را به شما توصیه می‌کنیم.

منبع خبرگزاری تسنیم


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه