موادمعدنی ضروری برای دندان ها ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» پیشنهاد سردبیر » موادمعدنی ضروری برای دندان ها

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۵ - ۱۴:۱۰

 کد خبر: 24500
 57 بازدید

موادمعدنی ضروری برای دندان ها

موادمعدنی ضروری برای دندان ها به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) برخی از موادمعدنی می توانند برای رشد دندان ها و محافظت از آنها در برابر پوسیدگی مفید باشند. به گزارش بهداشت نیوز، مراقبت از دندان ها به جلوگیری از بیماری لثه و پوسیدگی دندان ها کمک می کند. […]

موادمعدنی ضروری برای دندان ها
برخی از موادمعدنی می توانند برای رشد دندان ها و محافظت از آنها در برابر پوسیدگی مفید باشند.

به گزارش بهداشت نیوز، مراقبت از دندان ها به جلوگیری از بیماری لثه و پوسیدگی دندان ها کمک می کند. حفظ بهداشت دهانی و اجتناب از مصرف موادغذایی سرشار از کربوهیدرات های تخمیر شده از جمله کیک، شکلات، چای شیرین و قهوه به جلوگیری از پوسیدگی دندان ها کمک می کند. همچنین برخی از موادمعدنی می توانند برای رشد دندان ها و محافظت از آنها در برابر پوسیدگی مفید باشند.


کلسیم

دندان ها برای رشد و مصون ماندن از پوسیدگی به کلسیم نیاز دارند. براساس اداره مکمل های غذایی در ایالات متحده، بیشتر افراد می توانند میزان توصیه شده روزانه کلسیم را از طریق یک رژیم غذایی متعادل حاوی لبنیات، ماهی، غلات و سبزیجات برگ سبز دریافت کنند. هرچند رژیم غذایی بانوان، نوجوانان و مردان بالای ۶۰ سال اغلب حاوی میزان کافی کلسیم نیست. براساس اداره مکمل های غذایی در ایالات متحده، مصرف روزانه کلسیم تا ۲۵۰۰ میلی گرم از طریق موادغذایی و مکمل ها برای کودکان و بزرگسالان ایمن است.


فسفر

فسفر بعد از کلسیم دومین ماده معدنی فراوان در بدن بوده، به طوریکه ۸۵ درصد از فسفر در دندان ها و استخوان ها ذخیره شده است. براساس مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، عدم دریافت کافی فسفر در کودکان با رشد ناکافی دندان ها همراه می باشد. یک رژیم غذایی متعادل معمولا مقدار مجاز توصیه شده فسفر را برای بدن فراهم می کند. موادغذایی حاوی این ماده معدنی شامل فرآورده های لبنی، مغزها و ماهی است.


فلوراید

براساس انجمن دندان بریتانیا، فلوراید به ساخت مینای قدرتمند دندان کمک می کند که باعث مقاومت بیشتر دندان ها در برابر پوسیدگی می شود. فلوراید به طور طبیعی در موادغذایی و نوشیدنی هایی از جمله ماهی، چای و آب خوراکی وجود دارد، هر چند بیشتر افراد مقدار کافی از این ماده معدنی را از طریق خمیردندان دریافت می کنند. گاهی اوقات ممکن است دندانپزشک یا پزشک مکمل های حاوی فلوراید را برای کودکان بالای ۳ سال تجویز کند. ژل فلوراید نیز می تواند برای دندان ها استفاده شود که به جلوگیری از پوسیدگی ریشه دندان کمک خواهد کرد.

منبع


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.