هنگام نظافت سرویس بهداشتی به این نکات توجه کنید ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» پیشنهاد سردبیر » هنگام نظافت سرویس بهداشتی به این نکات توجه کنید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۹:۱۶

 کد خبر: 17840
 33 بازدید

هنگام نظافت سرویس بهداشتی به این نکات توجه کنید

به نقل از مدیکال نیوز (انجمن دانشجویان علوم پزشکی)سرویس اخبار پزشکی:برای نظافت سرویس بهداشتی لازم است به نکاتی توجه داشته باشیم تا این کار به طور کارامدتری انجام شود.در این مطلب قصد داریم به شما کمک کنیم تا از انجام دادن برخی اشتباهات رایج هنگام نظافت سرویس بهداشتی خودداری کنید.با دانستن ۶ اشتباه بزرگ در […]

هنگام نظافت سرویس بهداشتی به این نکات توجه کنید
به نقل از مدیکال نیوز (انجمن دانشجویان علوم پزشکی)سرویس اخبار پزشکی:برای نظافت سرویس بهداشتی لازم است به نکاتی توجه داشته باشیم تا این کار به طور کارامدتری انجام شود.در این مطلب قصد داریم به شما کمک کنیم تا از انجام دادن برخی اشتباهات رایج هنگام نظافت سرویس بهداشتی خودداری کنید.با دانستن ۶ اشتباه بزرگ در تمیز کردن سرویس بهداشتی کمتر تمیز کنید ولی مطمئن باشید که روش شما درست است.با ما همراه باشید.

 

۱.از هواکش به مدت طولانی استفاده نمی‌کنید.

قبل از اینکه دوش حمام را باز کنید، مطمئن شوید که سیستم تهویه و هواکش سرویس بهداشتی را روشن کرده‌اید. بعد از بیرون آمدن از حمام هم بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه هواکش را روشن بگذارید تا رطوبت را از بین ببرد و احتمال بوجود آمدن کپک کمتر شود. اگر در سرویس بهداشتی خود سیستم تهویه ندارید، پنجره را باز بگذارید و بعد از هر بار دوش گرفتن با دستمال پنجره و دیواپوش‌ها را پاک کنید تا مرطوب شدن را به تعویق بیندازد.

۲. از یک محصول تمیز کننده برای همه قسمت‌ها استفاده می‌کنید.

ممکن است فکر کنید یک دستمال ضدعفونی کننده برای استفاده در هر سطحی کافی است ولی بدانید که اینطور نیست. هر سطحی از سرویس بهداشتی نیازمند شوینده و محصول مربوط به خود است. می‌توانید از اسپری تمیز کننده شیرآلات برای تمیز کردن کاشی، روشور دستشویی و وان حمام استفاده کنید ولی برای تمیز کردن آینه‌ها از شیشه پاک کن استفاده کنید.

۳. تنها قسمت‌های بسیار آلوده سرویس بهداشتی را تمیز می کنید.

مطمئنا برای تمیز کردن سرویس بهداشتی اول از همه سراغ کاسه توالت و روشور دستشویی می‌رویم ولی آیا کافی است؟ عناصر خارجی در سرویس بهداشتی شما نیز می‌توانند مانند اجزای درونی که در تماس با آلودگی هستند دارای میکروب و باکتری باشند. برای بهداشت بیشتر در دستشویی و حمام از قسمت‌های بیرونی کاسه توالت، فلاش تانک و وان غافل نشوید. فراموش نکنید دستگیره سرویس بهداشتی هم باید ضدعفونی شود.

۴. برس دستشویی را درون محفظه آن قرار می‌دهید.

زمانی که برس دستشویی را در حالتی که هنوز خیس است درون محفظه‌اش قرار می دهید، بستری را برای رشد همه نوع باکتری فراهم می‌کنید. بعد از تمیز کردن جرم توالت آن را به حالت افقی و به گونه‌ای قرار دهید که قطرات آن درون کاسه توالت بریزد. قبل از اینکه برس را درون محفظه خود قرار دهید، مطمئن شوید که کاملا خشک است. برای اینکه برس سرویس بهداشتی و محفظه آن را ضدعفونی و تمیز کنید آن‌ها را درون تمیز کننده آنتی باکتریال قرار دهید یا این مایع را روی آنها اسپری کنید. سپس برس را بشویید و خشک کنید.

۵. پرده حمام را نمی‌شویید.

برای اینکه پرده حمام را از آلودگی پاک کنید، آن را درون ماشین لباسشویی بیندازید. می‌توانید پرده حمام را با مایع سفید کننده، آب داغ و سرعت چرخش مناسب بشویید. سپس اجازه دهید کامل خشک شود و بعد در حمام آویزان کنید. برای اینکه عمر پرده حمام بیشتر شود و کمتر دچار کپک و لکه‌های سیاه شود، بعد از دوش گرفتن آن را کاملا باز کنید تا خشک شود. رطوبت بین چین‌های پرده عامل ایجاد قارچ و کپک است.

۶. وسایل کوچک را فراموش می‌کنید.

فکر کنید در سرویس بهداشتی کدام وسایل و قسمت‌ها در تماس با دست قرار می‌گیرند. جالباسی، شلف و قفسه‌ها، شیرآلات و دستگیره‌ها باید به طور منظم تمیز شوند. می‌توانید اکسسوری‌های سرویس بهداشتی مانند جا مسواکی و قلاب‌های کوچک را در بالای روشور سرویس بهداشتی قرار دهید. البته لیف و اسباب بازی‌های کودک در حمام را به جای تمیز کردن مرتب تعویض کنید.

منبع: اقتصاد


برچسب ها :
دسته بندی : پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.