کمبود این ویتامین می تواند علت سقط جنین و نقص های مادر زادی باشد!

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

علت سقط جنین و نقص های مادر زادی

خانواده های بسیاری هستند که از مشکل نقص های مادر زادی و یا سقط های مکرر جنین رنج می برند. ممکن است که درمان‌های مختلف و بسیاری را پشت سر گذاشته باشند ولی همچنان این مشکلات گریبان گیرشان باشد.

دانشمندان موسسه تحقیقات قلب ویکتور چانگ در سیدنی به تازگی به خاصیت عجیب یکی از ویتامین ها پی برده اند.

ویتامینی که تا حد قابل توجهی سقط جنین و همچنین نقایص مادرزادی را برطرف خواهد کرد.

رابطه ژن و ویتامین B3

vitamin B3 e1502464636398 - کمبود این ویتامین می تواند علت سقط جنین و نقص های مادر زادی باشد!

خانواده هایی که سقط جنین و یا نقص زایمان داشته اند تحت آزمایش محققین دچار جهش ژنتیکی هستند. این جهش ژن در تولید مولکولی شناخته شده به نام نیکوتین آمید (adenine dinucleotide) تحت تاثیر قرار گرفت.

آنزیم NAD که در تمام سلول های زنده یافت می شود برای تولید انرژی و همچنین تعمیر DNA و ارتباطات سلولی لازم و ضروری است.

به کمک موشهای آزمایشگاهی آزمایشاتی را محققان انجام دادند. آن‌ها دو زن مرتبط با سقط جنین و نقص مادر زادی را از بدن موش برداشتند تا متوجه شوند که نقص زایمان موش از تولید آنزیم NAD بالاتر است یا پایین تر ؟!

در ابتدای امر نتیجه فوری عایدشان نشد چرا که موش همچنان بعد از برداشت ژن های نام برده آنزیم NAD تولید می کرد. بعد ازمدتی متوجه شدند که مواد غذایی که موشها از آن تغذیه می کردند سرشار از ویتامین B3 بود. این ویتامین بود که به موشها کمک می کرد.

هنگامی که ویتامین B3  از رژیم غذایی موش ها حذف شد بسیاری از آنها قبل از تولد جان خود را از دست دادند. موش هایی که زنده مانده بودند نیز به نقص هایی جدی مبتلا گشتند.

طبق این آزمایشات افزایش ویتامین B3 می تواند تولید NAD را افزایش دهد و تولید مثلی بی عیب داشته باشند. این امر به طور کلی کمک می کند تا آمار زیادی از زایمان ها را بدون نقص مادر زادی و سقط داشته باشیم.

ویتامین B3  مفید برای بارداران

خانم هایی که به طور قابل ملاحظه ای سقط جنین و نقایص زایمانی داشته اند با استفاده از مکمل های ویتامین B3  در طول دوران بارداری خود می توانند از جهش ژنتیکی که سبب نقایص مادر زادی و سقط است جلوگیری کنند و با گذراندن یک بارداری آرام و بی خطر فرزندانی سالم به دنیا بیاورند.

این ویتامین که می تواند یک مراقبت کننده بسیار قوی برای زنان باردار به شمار رود در طول دوران بارداری از جنین و مشکلات ژنتیکی مادر که به جنین منتقل می شود پیشگیری کرده و مانع از تولد نوزادان ناقص و یا مشکل دار می شود.

منبع

برچسب ها:
لینک کوتاه این مطلب:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد