از مصرف لیموعمانی موجود در غذا پرهیز کنید ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» اخبار پزشکی جهان » از مصرف لیموعمانی موجود در غذا پرهیز کنید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۲۲:۳۷

 کد خبر: 13691
 124 بازدید

از مصرف لیموعمانی موجود در غذا پرهیز کنید

متخصص طب سنتی با مضر دانستن مصرف لیموعمانی‌هایی که به‌عنوان طعم‌دهنده‌ طبیعی به غذاها افزوده می‌شود، گفت: لیموعمانی در زمان طبخ مواد مضر و زائد غذا را همانند اسفنج جذب می‌کند و مصرف آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. به گزارش بهداشت‌نیوز؛ حمزه سام دلیری با اشاره به فواید لیموعمانی تصریح کرد: لیموعمانی در واقع […]

از مصرف لیموعمانی موجود در غذا پرهیز کنید
متخصص طب سنتی با مضر دانستن مصرف لیموعمانی‌هایی که به‌عنوان طعم‌دهنده‌ طبیعی به غذاها افزوده می‌شود، گفت: لیموعمانی در زمان طبخ مواد مضر و زائد غذا را همانند اسفنج جذب می‌کند و مصرف آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.
به گزارش بهداشت‌نیوز؛ حمزه سام دلیری با اشاره به فواید لیموعمانی تصریح کرد: لیموعمانی در واقع به‌عنوان طعم‌دهنده‌ طبیعی و مصلح به غذاها به‌خصوص خورشها افزوده می‌شود تا به هضم غذا و جذب بهتر مواد مغذی در بدن کمک کند، اما این ماده همانند اسفنج عمل‌ کرده و مواد زائد و مضر غذای در حال طبخ را به خود جذب می‌کند.
وی افزود: لیموعمانی بیشترین موادی را که جذب می‌کند چربی‌ها و اسیدهای چرب هستند، به همین علت توصیه می‌کنیم از مصرف لیموعمانی داخل خورشها و برخی غذاها به‌خصوص غذاهای چرب همانند قرمه‌سبزی، قیمه و آبگوشت توسط گروه‌هایی که مبتلا به چاقی و چربی خون هستند پرهیز شود؛ چراکه مصرف این لیموعمانی‌ها باعث افزایش چربی خون و بیماریهایی از این دست خواهد شد.
سام دلیری درباره نحوه‌ استفاده از این طعم‌دهنده یادآور شد: توصیه‌ می‌شود این ماده در مراحل پایانی طبخ به غذا افزوده شود، چراکه با این کار اثرگذاری بهتری خواهد داشت و نکته دیگر آنکه به هیچ وجه به‌صورت پودر استفاده نشود، چراکه در این صورت  تأثیرهای گفته شده را نخواهد داشت.
منبع: تسنیم

برچسب ها :
دسته بندی : اخبار پزشکی جهان , دسته‌بندی نشده
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.